غذاهای کنار خیابانی در بانکوک

در کشورهای جنوب شرقی آسیا و به ویژه در تایلند و بانکوک خوردن غذاهای خیابانی، جرئی از سفرو تجربه ای بسیار لذتبخش است. خیابان های شهر بانکوک پر از غذاخوری هایی است که در آن ها غذاهای خیابانی و آماده سرو می شود،  قیمت مناسب و خوشمزه بودن این غذاها باعث شده که طرفداران زیادی داشته باشند.
bangkok food
 
پد تای
پد تای در سال ۲۰۱۱ به عنوان پنجمین غذای خوشمزه دنیا انتخاب شد. دلیل اینکه این غذا نه فقط در تایلند بلکه در کل جهان اینقدر محبوب است، سادگی آن می باشد. این غذا از برنج، نودل، تخم مرغ، پنیر لوبیا، سبزیجات و معمولا مقداری مرغ و میگو درست می شود .پد تای را می توانید در هر غذاخوری ای در تایلند پیدا کنید. برای پختن این غذا که از غذاهای خیابانی تایلند است در نودل برنج، نیمرو و پنیر لوبیا ریخته می شود و برای مزه دار کردن آن از فلفل، آب لیمو، سس ماهی کمک می گیرند و بعد از اضافه کردن مقداری سبزیجات و مرغ و ماهی سرو می شود.

ped
 
کاری میگو
ازغذاهای دریایی خوشمزه است که از برنج، ریحان، سبزیجات، سس کاری و میگوی تازه تشکیل شده است. برای پخت آن سبزیجات مختلف را مخلوط کرده و پس از پخت و ترکیب آن ها با میگو سرو می شود.


Curry
انبه و برنج
انبه و برنج از دیگر غذاهای معروف تایلند است که از عنبه و برنج و ترکیب آن ها با شیر غلیظ درست می شود، این غذا را در همه غذاخوری های تایلند می توان پیدا کرد و هم در رستوران ها و هم در غذاخوری ها محبوبیت دارد. در رستوران ها معمولا در قسمت دسر منو قرار دارد اما به عنوان غذای اصلی هم استفاده می شود.
استیک مرغ
در تایلند هر چیزی استیکش وجود دارد. گاهی نمیدانی آن غذا استیک چه گوشتی است اما استیک مرغ با مقداری سس غذای خوشمزه ای است که از غذاهای پرطرفدار گردشگران است.
chicken
تام یانگ گونگ
مردم تایلند عاشق غذاهای فلفلی هستند و این غذا هم بشدت تند است. تام یانگ گونگ یک نوع سوپ تند است که از مخلوط سبزی و فلفل و میگوی تازه و قارچ درست می شود. این غذای خوشمزه را می توانید در غذاخوری های تایلند بعنوان یک غذای خیابانی میل کنید و ازطعم تند و منحصر بفرد آن لذت ببرید.

سالاد پاپایا

سالاد پاپایا بیشتر در جنوب تایلند پیدا می شود اما در بانکوک هم طرفداران زیادی دارد. این سالاد تند غذای سبک کاملی است که بعنوان میان وعده استفاده می شود. این سالاد به شیوه های مختلف تهیه می شود که بعضی از روش های درست شدن آن شما را غافلگیر خواهد کرد.
salad
سالاد گوشت گاو مزه دار
سالاد گوشت گاو مزه دار غذایی است که در غذاخوری های خیابانی کمیاب است و معمولا در رستوران های محلی پیدا می شود دراین غذا از لیمو، گشنیز، نعناع، فلفل، پیاز و تکه های گوشت گاو استفاده می شود و از غذاهای خوشمزه است.

 
 
آیس پن
آیس پن نوعی بستنی است که  از خوراکی های محبوب گردشگران می  باشد. برای درست کردن آن شیر و مواد شکلاتی دلخواه شما را در ظرفی سرد قرار می دهند تا تبدیل به بستننی شود. این بستنی خوشمزه خیلی سریع آماده می شود و برای خرید آن معمولا جلوی مغازه خیابان ها خیلی شلوغ می شود، فقط هزینه خرید این بستنی کمی بالاست

Ice pan