تور تركيه

 اطلاعات ضروری ترکیه

 اختلاف ساعت : استانبول و آنتاليا حدود يك ساعت و نيم از تهران عقب تر مي باشند.
واحد پول تركيه لير مي باشد.
ولتاژ برق 220 ولت است.
اب لوله كشي قابل شرب نمي باشد.
كد تلفن استانبول 212  0090    و آنتاليا 242  0090 مي باشد.

 

 

 راههای ارتباطی ترکیه

هوایی
پرواز به صورت مستقيم به شهرهاي استانبول و آنكارا در تمام طول سال و در تابستان و ايام تعطيل به ساير شهرها از جمله آنتاليا، ازمير و... به صورت چارتر انجام مي پذيرد. (طول پرواز از تهران به استانبول و آنتاليا حدود 3 ساعت مي باشد.)

زميني
فاصله 2000 کیلو متری تهران به استانبول را با اتوبوس های شرکتهای سیر و سفر ، همسفر، گیتی پیما و همچنین اتومبیل شخصی از طریق از مرزهای زميني می توان طی کرد.(با اتوبوس حدود 45 ساعت)

قطار
از تهران به استانبول با قطار حدود 70 ساعت در راه خواهید بود . برای سفر با قطار می توانید از خطوط راه آهن ترکیه و ایران استفاده کنید.

دریایی
اگر طالب سفر با کشتی به مقصد ترکیه می باشید،از طريق بنادر جنوبی ایران و به وسیله کشتی از طریق بندر بصره-دریای سرخ و دریای مدیترانه و دریای اژه در سواحل زیبای ترکیه پیاده شوید.

 

 
 

سوغاتی در ترکیه
خرید سوغاتی در ترکیه می تواند گران و یا خیلی ارزان باشد و این کاملا بستگی به انتخاب شما دارد اما بیشتر از آن، سرگرم  کننده است چون ترک ها همه چیز می فروشند. مثلا در شهر کاپادوکیه، کوزه گری و وسایل سفالی خیلی مرسوم هستند یا مثلا در افه سوس، مجسمه های مریم مقدس مشهور هستند. البته پوشاک ترک نیز یکی از گزینه های خوب می باشد، خوراکی های خوشمزه ترکیه از سوغات این کشور محسوب می شود، اگر هزینه بیشتری در سفر به ترکیه می کنید از خرید قالی ترکیه چشم پوشی نکنید ، فقط مراقبت فرش های تقلبی باشید ، چون فرش فروش های ترکیه با چرب زبانی هر محصولی را به شما می فروشند. یکی دیگر از گزینه های ترکیه ، خرید ادویه می باشد فقط بسته بندی آنرا جهت پرواز در نظر داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. ولی از خرید ادویه ترکیه پشیمان نمی شوید.
سوغاتی دیگر ترکیه که مورد پسند توریست ها و مردم ترکیه می باشد ، چشمی و یا چشم ونظر می باشد که در انواع و اقسام و مدل های مختلف در ترکیه به فروش می رسد.

خرید و استفاده از تلفن همراه در ترکیه

برای سفرهای کوتاه مدت توریستی به ترکیه  ، بهترین گزینه شما استفاده از نرم افزارهای تحت اینترنت و استفاده از وای فای رایگان هتلها می باشد و یا از رومینگ خط تلفن خود در ترکیه استفاده نمایید. این کار آسانترین راه می باشد ولی خوب ، سرویس رومینگ گران است و برای کسانی که زیاد استفاده می نمایند ، مقرون به صرفه نمی باشد.
اگر مدت اقامت شما در ترکیه و یا تماس تلفنی شما با ایران زیاد است و از نرم افزارهای تحت وب نمی توانید استفاده نمایید ، بهتر است از یکی از شرکت های تلفن ترکیه  ، سیم کارت  تهیه کنید . در ترکیه می توانید از ۳ شرکت ترکسل ، ودافون و آوآ خط تلفن همراه خریداری کنید . این شرکتها ، شرکتهای معتبری هستند و برای رقابت باهم تقریبا نرخ های مشابه هم دارند و در همه جا نمایندگی دارند.
نکته مهم در این است که  شما بیش از دوماه نمی توانید از گوشی خود درون شبکه ترکیه استفاده کنید و حتما باید با پرداخت هزینه گوشی خود را در شبکه ترکیه رجستری نمایید، تا گوشی شما از دسترس خارج نگردد.  چون درصورتیکه گوشی شما غیرفعال گردد، هزینه فعال سازی مجدد آن بسیار گرانتر می باشد. یک راه دیگر این است که گوشی تلفن رجستر شده از داخل ترکیه بخرید و فقط هزینه ثبت سیم کارت.... ادامه